Pri objednávke nad 70 EUR máte doručenie ZDARMA a navyše od nás dostanete DARČEK 🎁

Materiály

Etylén-vinyl-acetát (EVA)

EVA materiál je polymér, ktorý je mäkký, pružný a pevný. Vyznačuje sa zdravotnou nezávadnosťou a úplnou nepremokavosťou. Výrobky z materiálu EVA sú mechanicky skladané a pri ich kompletizácii sa nepoužíva žiadne lepidlo.

Eva materiál je antibakteriálny, netoxický a neznečisťuje životné prostredie. Je odolný voči morskej vode, mastnotám, kyselinám a alkalickým a iným chemikáliám.

Vyznačuje sa tiež vysokou elasticitou a dobrou odolnosťou voči prudkému pohybu a nárazom. Jeho tepelnoizolačná schopnosť zabezpečuje odolnosť voči prudkému slnku a extrémnemu chladu.

Polypropylén (PP)

Polypropylén je termoplastický polymér zo skupiny polyolefínov, ktoré patria medzi najbežnejšie plasty. Používa sa v mnohých odvetviach potravinárskeho, textilného priemyslu a v laboratórnych vybaveniach. Predáva sa pod obchodným názvom Tipplen, Tatren, Mosten. Je odolný voči olejom, organickým rozpúšťadlám a alkoholom. Polypropylén vyniká veľmi dobrou chemickou a mechanickou odolnosťou. Polypropylén je často používaný pre výrobu lán a povrazov kvôli svojej nízkej hustote hmotnosti – laná sú potom dostatočne ľahké, takže môžu plávať na hladine. Polypropylén sa tiež používa ako alternatíva k polyvinylchloridu (PVC) pre izoláciu elektrických káblov v málo vetraných prostrediach, predovšetkým v tuneloch.  Má pridelené medzinárodné identifikačné číslo pre plasty. Polypropylén je najľahší zo všetkých textilných vlákien (0,91 g/cm³), vlákno je odolné proti chemikáliám, má veľmi dobrú pevnosť v odere, minimálnu nasiakavosť, nízky sklon k nabíjaniu statickou elektrinou. Polypropylén ponúka ešte o niečo nižšiu hmotnosť a lepšiu odolnosť ako polykarbonát. Je bezpečný, ak sa dostane do kontaktu s ohňom, pretože produkuje len malé množstvo dymu a žiadne toxické látky. Výhodou je tiež to, že ho možno vyrobiť v mnohých farebných variantoch. Špeciálnym typom tohto materiálu je CURV a Duraflex, čo sú extrémne odolné, pružné a tenké plasty.

Polykarbonát (PC)

Polykarbonát vyniká lepšou pružnosťou a nižšou hmotnosťou v porovnaní s materiálom ABS. Je odolnejší voči tlaku, nárazom a teplotám. Má nižšiu hmotnosť ako ABS a je odolnejší proti nárazom, pretože je ďaleko pružnejší a ľahší. Materiály ABS a PC sú však často kombinované a vzniká tak kufor, ktorý je nielen odolný voči nárazu, ale aj proti poškriabaniu.

Akrylonitril-butadién-styrén (ABS)

ABS je veľmi pevný a húževnatý plast. Dobre si poradí s kolísaním teplôt. Medzi jeho pozitívne vlastnosti patrí odolnosť proti tlaku, či poškriabaniu. Nie je však tak pevný ako polypropylén. Jedná sa však o pomerne lacnú a dostupnú variantu.

Textilný materiál

Výhody látkovej batožiny sú v množstve vonkajších vreciek, kam môžete vložiť  drobnosti, kvôli ktorým nechcete zakaždým otvárať celý kufor. Určite pozitívna vlastnosť je nízka hmotnosť, ktorá sa častokrát odráža na cene produktu. Škrupinový kufor rovnakej hmotnosti je spravidla drahší oproti látkovému kufru. Látkový kufor sa vyznačuje ľahkou konštrukciou,  veľkým objemomnízkou cenou.

Polyvinylchlorid (PVC)

Materiál PVC je pomerne tvrdý termoplast vyznačujúci sa vysokou odolnosťou voči agresívnym chemickým prostrediam. Je veľmi dobre zvariťeľný a je možne ho tvarovať za tepla. Jeho nevýhodou je pomerne malý teplotný rozsah použitia a vysoká krehkosť pri nízkych teplotách. PVC je umelo vyrobený plastický polymér so širokou škálou použitia. Vyše 50 % vyrobeného polyvinylchloridu sa používa v stavebníctve (okná, rúry, podlahy), kde nahrádza tradičné stavebné materiály, ako drevobetón alebo keramika. Ďalej sa používa na výrobu obalov, káblov, infúznych setov, hračiek, gramofónových platní a podobne.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.