Pri objednávke nad 70 EUR máte doručenie zdarma. Nakúpte nad 100 EUR a k vašej objednávke dostanete od nás darček 🎁

O nás

Nájsť praktický, kvalitný a zároveň dobre vyzerajúci cestovný kufor, ktorý je zároveň cenovo dostupný, nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A tak sme sa ako prvá slovenská spoločnosť rozhodli od júla 2017 takéto kufre vyrábať priamo u nás na Slovensku, v Starej Ľubovni. Nielenže tým podporujeme lokálnu produkciu, ale sme aj bližšie ku svojim zákazníkom, ktorí na doručenie našich kufrov nemusia zbytočne dlho čakať. Náš e-shop Vám prinesie pohľad do sveta kufrov a na základe Vašich požiadaviek Vám pomôže vybrať ten správny.
Už sa neviete dočkať letnej dovolenky, alebo sa chystáte na služobnú cestu? Ak chcete cestovať komfortne a cestovanie si uľahčiť, nezabúdajte na kvalitnú batožinu. V súčasnosti sa stal kufor na kolieskach neodmysliteľnou súčasťou takmer každej cesty.

História cestovného kufra na kolieskach sa začala písať v roku 1987, keď si pilot Boeingu 747 Bob Plath vo svojej domácej dielni nainštaloval na svoj cestovný kufor kolieska a teleskopickú rukoväť. Jeho prvými zákazníkmi boli spočiatku iba ostatní piloti a pracovníci leteckej spoločnosti. Postupom času si však batožinu pilotov začali všímať aj cestujúci a pýtali sa, kde si môžu taktiež zakúpiť takýto kufor. V roku 1989 si nechal Bob Path svoj vynález patentovať a založil firmu Travelpro, ktorá sa stala jednou z najrýchlejšie rastúcich firiem v USA. Aj kolieska kufrov sa po desaťročia vyvíjali. Spočiatku boli kolieska ako z prepravného vozíka. Upevnené boli na zadnej strane kufra a chod bol možný iba jedným smerom. Najnovšia generácia kufrov – ktoré sú i v našej ponuke – disponuje štyrmi kolieskami, ktoré sa pohybujú všetkými smermi. Výhodou kufrov so štyrmi kolieskami je, že nevyžadujú toľko úsilia pri pohybe, nie je potrebné ho iba ťahať, môžete ho jednoducho tlačiť popri sebe. Takýto kufor je aj značne stabilnejší. Vzhľad a funkčnosť kufra na kolieskach sa od jeho vynájdenia takmer vôbec nezmenili. Hlavné zmeny nastali v kvalite materiálu, hmotnosti a veľkostiach kufrov.

Ako si vybrať ten najvhodnejší?

Súčasná ponuka kufrov na trhu je nesmierne široká. Pri výbere najvhodnejšieho cestovného kufra je dôležité zodpovedať si niekoľko základných otázok. V závislosti od odpovede si vyberiete ten najideálnejší kufor podľa Vašich potrieb a požiadaviek. Pri častom používaní cestovného kufra sa určite vyplatí investovať do drahšieho kufra. Pri občasnom používaní kufra dobre poslúžia aj lacnejšie kufre. V prípade kufrov je to ako s topánkami, či kabelkami. Jeden kufor neposlúži na všetky príležitosti. Preto je dobré zvážiť aj kúpu sady kufrov. Tá obsahuje niekoľko kufrov v rôznych veľkostiach v rovnakom dizajne. Pri dizajne kufrom platí staré známe „koľko ľudí – toľko chutí“, preto ponúkame množstvo rôznych modelov a variantov pre každého. Je potrebné však počítať s tým, že kufor v jednoduchom dizajne býva spravidla aj lacnejší. Jednou z najzákladnejších otázok pri výbere kufra je, na aký účel kufor potrebujem. Či sa už chystáte na dlhšiu, alebo kratšiu cestu, na výber máte spravidla z troch veľkostí. Pri dlhších cestách, prípadne ak potrebujete do kufra zbaliť celú rodinu odporúčame stredný, alebo najväčší kufor (veľkosť M alebo L). Ak sa chystáte iba na kratšiu cestu, postačí Vám najmenší kufor (veľkosť S). Väčšina takýchto kufrov je rozmermi vhodná aj ako príručná batožina na palubu lietadla. Vo väčšine prípadov každá letecká spoločnosť umožňuje odmerať si veľkosť Vašej batožiny. Je na to určený kovový box, ktorý ma veľkosť palubnej priehradky, ktoré sú nad hlavami cestujúcich. Ak sa Vám do nej kufor zmestí, bez obáv ho môžete vziať na palubu. Väčšina malých kufrov spĺňa prísne pravidlá leteckých spoločností ohľadom maximálnych rozmerov príručnej batožiny. U väčšiny leteckých prepravcom sú maximálne rozmery príručnej batožiny 55 x 40 x 20 cm (v x š x h). Pochopiteľne, väčšiu batožinu je možné uložiť v batožinovom priestore lietadla.

Tip: Pred kúpou vhodného cestovného kufra, ktorý by Vám vyhovoval, si na stránkach leteckej spoločnosti pozrite inštrukcie, aké sú povolené rozmery a váha batožiny, ktorú je možné vziať si so sebou na palubu lietadla. Každá letecká spoločnosť má vlastné prepravne podmienky.

Druhou, nemenej dôležitou otázkou je, z akého materiálu kufor potrebujem. Pri výbere kufra je jeho materiál jedným z rozhodujúcich kritérií. Čo sa týka materiálu, ponuka nie je veľmi pestrá. Vybrať si môžete z nylonových (textilných), alebo zo škrupinových (plastových) kufrov. Či si už kúpite textilný, alebo plastový kufor uistite sa, že kupujete kvalitu, aby ste si pri ďalšej dovolenke nemuseli kupovať nový kufor.

O rôznych druhoch materiálov, z ktorých sú vyrábané naše kufre si môžete prečítať na stránke o materiáloch.

Každý typ kufra disponuje rozdielnymi funkciami, či doplnkami. Pri výbere správneho kufra treba okrem materiálu a dizajnu dbať aj na komponenty, bez ktorých by sme si manipuláciu s kufrom nevedeli ani predstaviť. Ide hlavne o kolieska, rúčky, zámok a podobne. Zaujímať by Vás mal hlavne materiál a riešenie.
Cestovné kufre na kolieskach sú vybavené aj teleskopickou rukoväťou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou každého kufra. Rukoväť je možné v závislosti od Vašej výšky vysúvať, častokrát v dvoch až troch polohách.

Bezpečnosť Vašej batožiny je zabezpečená zapínaním zipsov do vstavaného zámku, alebo do bezpečnostného TSA zámku. Ten sa vyžaduje hlavne pri cestách do USA, prípadne Austrálie a pod. Pri cestovaní lietadlom Vaša batožina podlieha dôkladnej kontrole skenovaním, v niektorých prípadoch je potrebné batožinu skontrolovať aj fyzicky otvorením kufra. Pri takejto kontrole môže dôjsť k poškodeniu Vášho zámku. TSA zámok umožňuje batožinu otvoriť bez poškodenia zámku pomocou špeciálneho univerzálneho kľúča. Takýto univerzálny kľúč nebýva súčasťou kufra, majú ho iba na to poverení bezpečnostní pracovníci. Po tom, ako Vám batožinu skontrolujú, kufor naspäť uzamknú. V takomto prípade vo vnútri kufra nájdete protokol o vykonaní takejto prehliadky. Najnovšie TSA zámky disponujú aj indikátorom, ktorý Vás upozorní, že Vaša batožina bola takto otvorená a skontrolovaná. TSA zámok Vám v prípade Vášho záujmu vieme na vybraný kufor odborne inštalovať.
Častým kritériom pri výbere kufra je taktiež množstvo vnútorných a vonkajších vreciek. Ak je pre Vás dôležité, aby kufor obsahoval aj menšie vrecká na vonkajšej strane, určite siahnite po textilnom kufri. Škrupinové kufre častokrát disponujú iba vnútornými priehradkami. Interiér kufrov je vo väčšine prípadov rozdelený na 2 časti. Hlavný hlbší priestor je opatrený kompresnými popruhmi Toto krížové upínanie zabezpečí pevné zafixovanie batožiny vnútri kufra. Druhá priehradka sa nachádza na veku kufra. Ide o látkovú alebo sieťovanú priehradku s možnosťou odklápania. Je vhodná na drobnosti ako kozmetika, príslušenstvo k telefónu ale drobná kniha, či poznámkový blok. Čo sa týka manipulácie s kufrom, tú zabezpečujú kolieska v spodnej časti kufra. Na výber sú kufre s dvoma, alebo štyrmi kolieskami. Je už na Vás, či dáte prednosť pogumovaným kolieskam pre tichší chod, alebo odolnejším plastovým. Používanie štvorkolesového kufra je výhodné aj zo zdravotného hľadiska, keďže takto eliminujeme namáhanie ruky a chrbtice. Takýto kufor je taktiež skvelým pomocníkom pri posúvaní sa v radoch, keďže nie je potrebné kufor nakláňať, stačí ho iba jemne posúvať popri sebe. Nevýhodou však je samovoľné posúvanie sa kufra po šikmom povrchu. Aby ste predišli hľadaniu svojej batožiny na batožinovom páse na letisku, vyberte si kufor v pestrých farbách, alebo vzoroch.

V našej ponuke nájdete pestrú ponuku kufrov, rôznych veľkostí, farieb, materiálov a štýlov. Neváhajte a objednajte ešte dnes.

Prajeme krásne zážitky s HaChi!

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.